מהנעשה בשטח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב google
שיתוף ב email

מהנעשה בשטח

מכינת תמיר הוקמה על מנת לספק לנוער בגילאים 18 -19 מהפריפריה הכנה למסגרות החיים השונות ובכך לתת להם הזדמנות שווה הן בעת השירות בצה”ל והן בהקניית נגישות ללימודים אקדמאיים. כדי לעשות זאת, פתחנו תכנית לימודים ייחודית, כזו המבדילה אותנו ומייחדת אותנו, בהשוואה למכינות קדם צבאיות אחרות.

תכנית הלימודים במכינה

אנו במכינת תמיר מאמינים כי הדרך להצלחה מתחילה באדם עצמו וביכולות האישיות שלו. לכל אחד מאתנו יכולות וכישורים הטבועים בו באופן טבעי, אולם לא כל אחד יודע כיצד להשתמש בכישורים ויכולות אלו על הצד הטוב ביותר. לכן, פיתחנו תכנית לימודית אשר תעזור לבני הנוער לפתח את הכישורים האישיים שלהם, להבין באיזה שביל הם רוצים לצעוד בחייהם והכל תוך ליווי אישי ומתן כלים מתאימים כמו פיתוח כישורי מנהיגות, מעורבות בקהילה ופעילות אתגרית המשמשת כהכנה לצבא.

החזון החינוכי שלנו

ההליך החינוכי שלנו נבנה כדרך לעזור לבני הנוער לפתח זהות אישית וקולקטיבית, תוך שהם מתגברים על מכשולים וחסמים בדרך לגילוי העצמי. בעזרת המכינה, התלמידים ילמדו רבות על עצמם, על היכולות שלהם, יפתחו זיקה לערכים ציוניים, חוסן נפשי ויקבלו תחושה של מסוגלות להתמודד עם כל אתגר ואתגר. כדי להביא את החזון לכדי ביטוי אנו פועלים בכמה מישורים –

  • במישור הלימודי – במכינת תמיר, התלמידים יהיו שותפים ללימודי יהדות ותורה במטרה לפתח ערכים ציוניים – יהודים של אהבת הארץ.
  • פעילות אתגרית – מלבד אהבת הארץ ופיתוח הזהות הקולקטיבית, אנו דוגלים בפיתוח הזהות העצמית כדרך להכנה לצבא ולחיים בכלל. כדי לעשות זאת, במכינה התלמידים יהיו שותפים לפעילות אתגרית אשר תעזור להם להפיק את המרב מעצמם. החל משבוע הישרדות, דרך מסעות שונים ומורשת קרב ועד ערבי פוייקה משותפים, התלמידים במכינה יוכלו ללמוד על עצמם ועל היכולות שלהם כתוצאה מהתמודדות עם אתגרים.
  • התנדבות בקהילה – על מנת לפתח כישורי מנהיגות ומחויבות אישית, אנו מעודדים את התלמידים להיות יותר מעורבים בקהילה. אנו מאמינים כי מעורבות זו הופכת את החניכים ממובלים למובילים ובד בבד הם ישמשו כמודל לדוגמה וחיקוי עבור נערים אחרים. במכינת תמיר אנו מלמדים את הנערים לקחת אחריות ולפתח כישורי מנהיגות הן בצבא והן בחיים “האמיתיים”.

באפשרותכם לקחת עוד היום אחריות על החיים שלכם. אם ברצונכם להגשים את כל המטרות שלכם, אנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם. כמובן שבאפשרותכם להירשם כבר עכשיו למקד”ץ תמיר ולהוביל למימוש כל היכולות שלכם.

מהנעשה בשטח 1 מהנעשה בשטח
מהנעשה בשטח 2 מהנעשה בשטח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב google
שיתוף ב email