אודות

"בכל דרכך דעהו

והוא יישר אורחותיך"

(מישלי ו' ג')

עמותת תמיר למנהיגות חברתית הוקמה בשנת 2003 על ידי אנשי חינוך ועשייה, כחלק מפרויקט התיישבות בעיר קצרין שברמת הגולן. בעמותת תמיר שמנו לנו למטרה לתת הזדמנות שווה לנוער הפריפריה במדינת ישראל בכלל ובצפון הארץ בפרט.

מכינת תמיר - בית חם לנערים

אנו מאמינים כי בעזרת לימודי תורה, יהדות ומורשת לצד פעילות אתגרית ומעורבות קהילתית, בני הנוער יוכלו לפתח את המיומנויות האישיות הטבועות בהם, יציבו לעצמם מטרות ויפעלו להגשמתן, יפתחו כישורי מנהיגות, יגלו רגישות, יהוו מודל לחיקוי ויחדדו את יכולות ההכלה והתקשורת שלהם.
המכינה הקדם צבאית הוקמה במטרה לאפשר לבני נוער הזדמנות לגבש את אישיותם, להעצים את עצמם, לפתח מוטיבציה וכישורי מנהיגות ולהפוך לחלק בלתי נפרד מהקהילה ומהחברה. ייחודה של המכינה בכך שמציעה שיטת לימוד שונה ומשלבת בין לימודי תורה, יהדות ואהבת הארץ לבין הכנה לצבא ופעילות אתגרית, כאשר ברקע, התלמידים מתבקשים גם להיות חלק חיוני מהקולקטיב בתרומתם לחיי הקהילה. אנו מאמינים כי לכל אדם כישורים שונים ואין אדם אחד שדומה למשנהו. כתוצאה, אנו מעודדים את בני הנוער לפתח כישורים ויכולות אלו ולגלות את עצמם ואת הדרך שלהם בחיים. כדי לעשות זאת, אנו פועלים בכמה וכמה מישורים, כאשר מוקד הפעילות שלנו הוא העיר קצרין שברמת הגולן.

מה במכינה?

במכינת תמיר, אנו משלבים בין לימודים ערכיים כמו לימודי יהדות, פעילות אתגרית בשטח, שיפור הכושר הגופני ומסלולי התנדבות ותרומה לקהילה.
אנו מאמינים שכאשר אדם כן ושלם עם עצמו, הוא יכול להגיע רחוק מאוד– הן בצבא והן בחיים בכלל ולכן אנו מציעים כלים רבים לפיתוח האישיות, לחיזוק הדימוי העצמי ולהגברת המוטיבציה.

אודות 1 אודות

מהו הייחוד של מכינת תמיר?

בשנים האחרונות פותחו במכינת תמיר שיטות עבודה וליווי שמסייעות לחניכנו לגלות את איכויותיהם, לבנות חזון חינוכי, ולהתמודד עם החזון החינוכי אל מול המציאות השוררת בשטח. גילוי האני העצמי של האדם, זיהוי העוצמות שלו והיכולות הטמונות בו, הם אלו שמפתחים אצלו כישורי מנהיגות ועוזרים לו לפתח את התקשורת הבין אישית. כמו כן, אנו מנחים את התלמידים במכינה בדרכם לגלות את החסמים העוצרים את התפתחותם ומציעים להם כלים להתמודד עם חסמים אלו.

אודות 2 אודות
אודות 3 אודות
אודות 4 אודות

העקרונות המנחים שלנו באים לכדי ביטוי במגוון מישורים:

העצמה

אנו דוגלים בהעצמה אישית כדרך לגילוי עולמות ויכולות. אנו מאמינים שעל ידי העצמה יוכל התלמיד לעצב את חלומותיו המנהיגותיים ואת החזון החינוכי והמנהיגותי שלו.

נתינת כלים

אנו במכינת תמיר מלווים כל תלמיד באופן אישי ומספקים כלים שיאפשרו לו לקדםאת החזון החינוכי שלו ולבנות את עצמו כאדם, מודל לדוגמה ומחנך.

התנסות בשטח

הסטודנטים יוצאים לבחון את חזונם ואת הכלים שרכשו, אל מול המציאות בבתי הספר ובשכונות בהם גדלו. התנסות אישית זו מובילה לגילוי כוחות חדשים ולתהליך של גדילה והתפתחות.

טרנספורמציה

במשך התהליך האמור עוברים התלמידים טרנספורמציה משמעותית, מעצבים את חייהם לקראת העתיד, רוכשים אמון עצמי ומקבלים ניסיון בשטח, תואר ראשון ותעודת הוראה.

דמות לחיקוי

החזון שלנו הוא שהבוגרים של התכנית יהוו מודל לחיקוי לנערים אחרים במקום מגוריהם ויגיעו להצלחה משמעותית.

אנו מזמינים גם אתכם להצטרף אלינו!

הירשמו עוד היום ללימודים במכינה הקדם צבאית תמיר – ותוכלו לעשות את הצעד הראשון בדרך לחייכם הבוגרים המוצלחים.