התנדבות

מועדוניות

ישנם ילדים שלצערנו נמצאים במצוקה משפחתית וסובלים מבעיות בבית כגו': אלימות, הזנחה, אבא שעזב את הבית, אימא שלא יכולה לטפל וכו'. ילדים אלו גדלים עם חסכים רגשיים ודימוי עצמי נמוך ומשוועים לקשר חיובי חם ואוהב עם דמות מבוגרת.

תלמידי המכינה בליווי בוגרי הצבא משמשים כאחים בוגרים לילדים אלו החניכים חונכים באופן אישי את הילדים ונפגשים עימם מספר פעמים בשבוע במועדוניות מטיילים ,משחקים,ומעניקים להם עזר, בשיעורי בית. קשר חם ואוהב זה מספק לילדים חוויה חיובית ומעלה להם את הדימוי העצמי ובדרך כלל משפר את הלמידה ואת ההישגים שלהם בכל המסגרות השונות.

תיגבור במתמטיקה

מקצוע המתמטיקה הינו אחד המקצועות החשובים בסדר היום של התלמיד ואחד המקצועות שעל פיהם התלמיד "נבחן" האם "הוא טוב" או האם הישגיו טובים. הרבה ילדים מתקשים במקצוע וזה יוצר אצלם תסכולים וחוויות לא נעימות של למידה.

תלמידי המכינה מתגייסים לעזור לתלמידי בית הספר היסודי בקצרין במתמטיקה. הם נכנסים לכיתות ד' – ו' וכל תלמיד יושב עם 3-4 ילדים על מנת לתגבר אותם. היחס האישי והחברי שמקבלים הילדים מתלמיד המכינה מסייע להם מאוד להבין טוב את החומר וממילא מספק להם חוויות חיוביות של למידה.

ילדי בית הספר מחכים מאד לתלמידי המכינה שמגיעים פעם בשבוע לשני שיעורים . הקשרים הטובים שנוצרים ממשיכים לעיתים מעבר לשעות בית הספר ביוזמה אישית של תלמידי המכינה.

חווה טיפולית

רכיבה טיפולית הינה אחד הכלים החזקים היום לעזור ולסיייע לילדים עם קשיים רגשיים, לימודיים או ילדים עם מוגבלות פיזית /נפשית.

תלמידי המכינה יוצאים שלוש פעמים בשבוע לחווה הסוסים הטיפולית בגמלא ומסייעים שם לילדים ברכיבה. כל תלמיד יוצר קשר עם ילד שמגיע לחווה ועוזר לו לרכב על הסוס ומלווה אותו בכל תהליך הרכיבה.

תלמידי המכינה מספרים על קשרים מאד חזקים שנוצרים עם הילדים ועל רגעי השמחה שיש לילדים שבאים לרכב בעקבות המפגש עם תלמידי המכינה.

כמובן שגם תלמידי המכינה נתרמים מאד ממפגש זה ומגלים עולם אחר שלא הכירו עד כה.

כתת יש"י

כתת יש"י הינה כתה המורכבת מילדים יוצאי אתיופיה שעלו לארץ לפני זמן קצר מאד. כתה זו נמצאת בבית הספר היסודי הדתי בקצרין ובה הם לומדים את השפה העברית בקריאה ובכתיבה, חשבון וכו'. מובן מאד שתקופת העלייה והמעבר לארץ חדשה, אנשים חדשים, שפה חדשה ותרבות חדשה מקשים מאד על הילדים ועל הלמידה שלהם. שלושה מתלמידי המכינה התגייסו בשמחה לעזור לילדים אלו, (כל אחד מהילדים הוא בעצמו יוצא אתיופיה ודובר השפה האמהרית )וזה מקל מאד על הילדים מצד אחד ומצד השני הם רואים בפועל את השילוב החברתי בינו לבין חבריו.

תלמידי המכינה מסייעים להם גם מעבר לשעות ההתנדבות והמורה מברכת מאד על העזרה הזאת מכיוון שזה משמח את הילדים ועוזר להם בתחום הלימודי.

אח בוגר

ישנם ילדים שלצערנו נמצאים במצוקה משפחתית וסובלים מבעיות בבית כגו': אלימות, הזנחה, אבא שעזב את הבית, אמא שלא יכולה לטפל וכו'. ילדים אלו גדלים עם חסכים רגשיים ודימוי עצמי נמוך ומשוועים לקשר חיובי חם ואוהב עם דמות מבוגרת.

תלמידי המכינה משמשים כאחים בוגרים לילדים אלו. כל תלמיד חונך באופן אישי ילד אחד ונפגש אתו לפחות פעם בשבוע משחק אתו מטייל אתו ויוצר אתו קשר חם ואוהב. קשר זה מספק לילד חוויה חיובית ומעלה לו את הדימוי העצמי ובדרך כלל משפר את הלמידה ואת ההישגים.

הדרכת חוגים

במסגרת פרויקט זה מעבירים תלמידי המכינה חוגים במרכז "חינוך לפסגות" שבו נמצאים ילדים בשעות אחה"צ וזוכים לעזרה בש"ב ולפעילות חברתית.