'שנה ב

שנה ב' במכינת קצרין היא חוויה מיוחדת ,היא לא חזרה על מה שעשינו בשנה א',כי בשביל מה?והיא לא ישיבה שבה יש מקום רק ללמדנים.

אז מה היא כן?

היא מקום לכל מי שרוצה להשקיע בעצמו.לאחר שגילית בשנה א' את אישיותך וכוחותיך ורכשת כלים לעבודה בחיים,בוא ליצוק לתוכם תוכן עצמי! אם זה בלימוד ע"י מעבר מלמידה פסיבית ללמידה עצמית ואקטיבית ואם זה בעשייה –בהפקת פרוייקט שנתי שתלמידי שנה ב' אחראיים ליישומו בהפעלת מתנדבים לאורך השנה עד להשלמתו.

בשנה ב' ממשיכים להתכונן לצבא לחיים ובכלל עם דגש על בנין רוחני ,ישנם פחות מסעות אלונקה אך יש ויש מסעות אל הנפש. אנו עוברים שתי סדנאות בשטח-סדנת נגב –חמישה ימים של שהות בטבע בחיבור אל עצמך ואל אדון כל עם מיכה חנונה מומחה למודעות עצמית ושליטה בדמיון.

סדנה נוספת היא סדנת ירושלים-בא אנו עושים סיור עומק בירושלים לדורותיה,מירושלים של בית המקדש עד ירושלים בדור התקומה.

תחומי לימוד מיוחדים:1. השירות הצבאי במובן הערכי-למה ולשם מה אנו נלחמים,ניתוח סוגיות בתנ"ך ובתלמוד העוסקות במלחמות ישראל.

2.מנהיגות:סדנת מנהיגות הכוללת חמשה עשר מפגשים ארוכים ועמוקים עם איתן מור יוסף בנושא מנהיגות מהי,מה זה להיות מנהיג ואיך רוכשים זאת ,סדנא יסודית ומרתקת.

כל המרכיבים הנ"ל בונים תקופה של שבעה חודשים יחד בגיבוש מיוחד של שנה ב' שיביאו אותך לצבא יותר בוגר יותר בשל רוחנית ויותר שואף להוביל ולהנהיג בכל מקום בו תמצא!

מוביל השנה הרב אביעד ששון לפרטים 052-8768507